Süpertotobet'e Git!

İddaa Dolandırıcılarına Dikkat

İddaa Dolandırıcılarına Dikkat

Günümüzde iddaa oynayan kişi sayısı ve bağımlıları arttıkça kupon satan ve maç satan dolandırıcılar da türeyemeye devam etmektedir. Genellikle sosyal medya üzerinden sahte hesap açarak bir profil oluştururlar. Sayfa üzerinden sizlere belli bir oranda maç olduğunu ve bunun karşılığında sizlerden belli bir miktar para talep etmektedirler. Aslında mantıklı düşündüğünüz zaman sattığı maçlar banko gelecek olan maçlar ise kendisi basıp niye kazanmıyor. Sizlerin parası ile mi zengin olacak ki size maç satıyor. Banko ise gidip oynar ve kendi kazanır. Maçlar sahte olduğu için ve gelme olasılığı olmadığı için sizlere maç satıp daha sonra sizleri sosyal medya hesapları üzerinden engellemektedirler. Genellikle sizlere satacak oldukları maçları bir blog ile anlaşarak satın aldıklarını bunun karşılığında da 5000$ veya 10000$ para ödediklerini anlatırlar.

 

Maçlar yatarsa da para iadesi oluyor diye sizleri kandırarak nasıl olsa yattığında paranızı alacağınızı düşünüp satın alıyorsunuz ve hemen engelleniyorsunuz. Dolandırıcı hesaplarının yaş ortalaması yaklaşık 16 ile 18 arasında değişmektedir. Sizlere verdikleri banka hesapları da kendi yaşları tutmadığı için başka bir yakınının hesap numarasıdır. Bazen dolandırıcıların profilinde maç paylaştıklarını ve kazandıklarını görürsünüz. Bu tamamen sizleri kandırmak amacıyla oynanmış bir oyundur. Dolandırıcı bir maçın bütün olasılıklarını ve sonuçlarını ayrı ayrı paylaşır ve hepsini siz görmeyin diye gizliliğe kapatır. Maç sonunda ise hangi paylaştığı sonuç tutmuş ise onu açarak bahis kazanmıştır diyerek sizleri kandırırlar. Tutan kuponları paylaşarak sizlerin dikkatinizi çekmek istiyorlar. Örneğin 1000 lira basılmış bir kupon paylaşırlar ve o haftanın tutan maçlarından oluşur. Ancak kupon tamamen Photo shop ile hazırlanarak sizlere sunulmuştur. İddaa dolandırıcılarına dikkat ederek bu gibi durumlarda sayfaları şikâyet etmeniz daha doğru bir tercih olacaktır.

Share Button

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ⓒ 2022 Süpertotobet. Tüm hakları saklıdır. 18 yaş ve üstü için uygundur. 18 yaş altı siteye giriş yapamaz. İletişim: reklamverx@protonmail.com